Rindërtohet skema 3D, si u rrëzua avioni i skuadrës së Çapekoenses

Aksidenti tragjik i avionit që transportonte skuadrën braziliane të Çapekoenses në Kolumbi tronditi ditën e djeshme gjithë botën e futbollit, teksa 71 persona humbën jetën dhe vetëm 6 mbijetuan. Nga të shpëtuarit vetëm 3 ishin futbollistë.

Ekspertët kolumbianë që po kryejnë hetimet për të zbardhur shkaqet e ngjarjes kanë rindërtuar në 3D udhëtimin e avionit nga Bolivia drejt Kolumbisë deri në momentin e aksidentit.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

BE: Verifikohen dyshime për korrupsion kundër Martin Schulz

A i ka favorizuar bashkëpunëtorët e ngushtë kur ka qenë President i ...