Avionët turq shkelin 15 herë hapësirën ajrore greke

avionet-turqAvionët turq, 5 prej të cilëve po fluturonin në formacion dhe dy fluturonin të ndarë, gjithashtu shkelën edhe Rajonin Informues të Fluturimeve të Athinës plot 4 herë.

Avionët nuk ishin të armatosur dhe nuk pati dyluftime, sipas zyrtarëve të ministrisë greke të mbrojtjes që thanë se avionët turq ishin ndjekur nga avionët grekë.

Kliko per me shume info

Shkeljet erdhën në të njëjtën ditë që Ministri turk për Çështjet Europiane takoi kryeministrin grek Alexis Tsipras për bisedimet në lidhje me krizën e emigrantëve.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here