Autobusi me 35 pasagjerë bie në lumë, 16 të vdekur

autobusi16 persona raportohet se kanë vdekur dhe rreth 21 janë plagosur në qarkun Mandi pas i një autobus privat u rrëzua në lumin Beas në Indi.

Autobusi ishte në bord me 35 pasagjerë dhe nga raportimet e para thuhet se shoferi humbi kontrollin dhe autobusi ra në humnerë.

Policia dhe administrata e zonës menjëherë shkoi në vendngjarje për të marrë pjesë në operacionin e shpëtimit. Ministri i transporteve urdhëroi menjëherë mësimin e shkaqeve që çuan në aksident.

“Duhet të dimë me saktësi se çfarë ndodhi, edhe pse thuhet se është një gabim njerëzor,” tha ai. Ministri tha se do të kompesojë familjet e prekura nga aksidenti.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Avioni perplaset me qendren tregtare, 5 te vdekur

Një aeroplan i vogël është përplasur me një qendër tregtare, pranë aeroportit ...