“Audi R8” bëhet me drita laserike

audi-r8Audi për panairin e sivjetmë të veturave në Los Anxhelos ka paralajmëruar premierën e serisë së veçantë të modelit të saj sportiv R8 V10 Plus, i cili ndër të tjera vjen me dritat e përparme lazerike.

Emri i kësaj serie të veçantë është Audi R8 V10 Plus Exclusive Edition dhe do të jetë e kufizuar në vetëm 25 njësi, me çmim prej rreth 230 mijë dollarë.

Ky R8 standard vjen me eksterier ngjyrë gri Quantum, set të rrotave “Y Design” me diametër prej 20-inç, vrima për ajër në pjesët anësore të bëra nga fibra të karbonit, disa detaje me ngjyrë portokalli, interier prej lëkure Alcantara, etj.

Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Kinezët prodhojnë kopjen e “Mercedes GLA”, si duket dhe cmimi

Kinezët prodhojnë kopjen e “Mercedes GLA”, si duket dhe cmimi

Shumëkush u habit pse Landwind u ndal së kopjuari Range Rover Evoque, ...