Makina e së ardhmes, Audi i vitit 2017

audiiiMakinë të tillë si kjo, keni mundur të shihni vetëm në video lojëra, ndërsa krijuesit gjigand i makina Audi, do ta bëjë realitet.

Audi ka vendosur që pas një pune të madhe e të suksesshme, në vitin 2017 të prodhojë veturën e ëndrrave Audi R8 e cila do të jetë krejtësisht ndryshe dhe përtej fantazisë.

Çmimi i veturës është marramendës. Rreth 467,000 euro do të kushtojë një R8, por sigurisht që ia vlen për një veturë si kjo.

Përveç dizajnit të cilin e shohim përmes fotografive, detaje të tjera në lidhje me motorin ose performancat e makinat nuk janë bërë të ditura.

Ajo që dihet tani në prag të përfundimit të këtij viti është se viti 2017 do të jetë – viti i super makinave.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

iPhone 8 sjell kamerën revolucionare, shtanget Samsung

“Apple” pritet ta prezantojë iPhone 8 në vjeshtë, kur do shënohet dhe ...