Parandalohet atentati i dytë ndaj kryeministrit të Serbisë

Aleksandar-Vucic1-652x350Si pjesë e hetimeve për armët e gjetura në afërsi të shtëpisë së familjes së kryeministrit serb, Aleksandër Vuçiq, sot janë kapur armë në Beograd.

Armët janë kapur në një makinë “Renault Megan”, e vjedhur në Beogradin e Ri në janar të këtij viti, që gjendjen në një garazh.

Sipas mediave serbe, në veturë ishin “strehuar” një automatik, sasi e madhe e municionit, 400 gram TNT e ndarë në dy kallëp, një detonator dhe një celular për aktivizimin e eksplozivëve nga largësia.

Zyrtarët serbë nuk kanë dal ende me komunikatë, nëse këto armë kishin të bënin me një atentat ndaj kryeministrit serb, por kapja e armëve ka të bëjë me kapjen e armëve pranë shtëpisë së Vuçiqit.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Tregtia botërore e armëve, ja dy superfuqitë e armatosura deri “në dhëmbë”

Periudha e shtensionimt politik ka marrë padyshim fund. Dekadën e fundit eksportet ...