Atentate me armë në SHBA, 1 polic i vrarë e 3 të plagosur

polici-amerikaneTë paktën 1 oficer policie është vrarë dhe 3 të tjerë janë plagosur në SHBA.

Sulmi ndaj bluve të SHBA-së ndodhi në Teksas, Florida dhe Misuri, ndërkohë nuk bëhet me dije se nuk është provuar të ketë lidhje mes atentatorëve.

Në Teksas policia është vënë në ndjekje të vrasësit të një oficeri veteran policie, i cili u gjet i ekzekutuar me 2 plumba në kokë.

SHBA-të kanë vënë një shpërblim 10 mijë dollarë për kapjen e tij.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Arrihet marrëveshja e armëpushimit në Ukrainë

Një armëpushim i ri është arritur për Ukrainën lindore, por disa separatistë ...