Romë, shqiptarët i shpëtojnë për mrekulli atentatit të italianëve

policia-italianeDisa shqiptërë i kanë shpëtuar për mrekulli një atentati të organizuar nga tre italianë. Mësohet se ngjarja ka ndodhur gjatë natës në “Tor Vergata” në Romë.

Sipas burimeve tre talianë të moshave 58, 31 e 23-vjeç kanë qëlluar me armë ndaj një grupi prej 4 shqiptarësh.

Shqiptarët kanë qenë pranë një lokali në rrugën Musomelil, kur u gjenden nën breshërinë e të shtënave.

Policia prangosi tre autorët, që akuzohen për tentativë vrasje dhe ka shoqëruar shqiptarët për t’i marrë dëshmitë.

Nuk ka ende ndonjë motiv zyrtar nga policia, por thuhet se autorët kryenin grabitje. Ata udhëtonin me një automjet Nisan Micra kur zbarzën armët ndaj shqiptarëve.

Gjatë kontrollit në banesa atyre iu gjetën sende që i kompromentonin, mes të cilave edhe taleba të policisë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Gruaja vrau burrin e veten, flet vëllai i Erzenit, ja mesazhi që mori para krimit

Konflikti mes çiftit të bashkëshortëve ka sjellë një tragjedi në një familje ...