Romë, shqiptarët i shpëtojnë për mrekulli atentatit të italianëve

policia-italianeDisa shqiptërë i kanë shpëtuar për mrekulli një atentati të organizuar nga tre italianë. Mësohet se ngjarja ka ndodhur gjatë natës në “Tor Vergata” në Romë.

Sipas burimeve tre talianë të moshave 58, 31 e 23-vjeç kanë qëlluar me armë ndaj një grupi prej 4 shqiptarësh.

Kliko per me shume info

Shqiptarët kanë qenë pranë një lokali në rrugën Musomelil, kur u gjenden nën breshërinë e të shtënave.

Policia prangosi tre autorët, që akuzohen për tentativë vrasje dhe ka shoqëruar shqiptarët për t’i marrë dëshmitë.

Nuk ka ende ndonjë motiv zyrtar nga policia, por thuhet se autorët kryenin grabitje. Ata udhëtonin me një automjet Nisan Micra kur zbarzën armët ndaj shqiptarëve.

Gjatë kontrollit në banesa atyre iu gjetën sende që i kompromentonin, mes të cilave edhe taleba të policisë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here