Planifikonin atentat? Dy persona kapen me Kallashnikov poshte xhupit ne Tirane

Kliko per me shume info

kallash vloreFinalizohet operacioni “Prita”. Lëviznin me automatik, dy persona në pranga.

Policia informoi se më datë 23.11.2016, Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr 5, kanë bërë të mundur arrestimin në flagrancë të shtetasve:

Kliko per me shume info

1. Bledian Kaceli, 18 vjeç, banues në Tiranë.

2. Ali Kaceli, 24 vjeç, banues në Mat.

Këta shtetas janë konstatuar nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr 5, në zonën e njohur si “Fushë-Kërçike”, Babrru, ku poshtë xhupit secili mbante fshehur nga një armë zjarri automatike.

Në cilësinë e provës materiale janë sekuestruar:

– Dy armë zjari automatik, tip “AK-47” dhe dy krehër.

Grupi hetimor po punon për të gjetur preardhjen e këtyre armëve dhe destinacionin e përdorimit të tyre.

Materialet proceduriale i’u kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprën penale “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit”, parashikuar nga Neni 278/4 i Kodit Penal.

Dyshohet se personat e arrestuar planifikonin keyerjen e nje atentati per te cilin po hetohet nga policia.

Kliko per me shume info
SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here