Arsene Wenger flet hapur, ja problemi më i madh i Xhakës

granit-xhakaGranit Xhaka prej muajsh lojtar i Arsenalit duket se ka një problem, për të cilën menaxheri i skuadrës, Arsene Ëenger së fundmi e ka shprehur. Ai tregon se është i brengosur për disiplinën e Xhakës. Mesfushori kosovar ka bërë paraqitje pozitive në fillim të karrierës me “Gunners”.
Por, ai u përjashtua me karton të kuq në duelin ndaj Swanseas dhe Wenger ka pranuar se ka brenga rreth disiplinës së ish yllit të Borussia Monchengladbach.
“Nuk kam ide se çfarë do të bëjë në formacionin bazë për ndeshjen e ardhshme kundër Tottenhamit, por jam i brengosur për disiplinën e tij, po”, deklaroi Ëenger për mediat angleze
“Disiplina është e rëndësishme dhe Xhaka duhet të mësohet ta kontrollojë lojën e tij”, u shpreh ai.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Një emër i madh mund të largohet nga Real Madridi

E ardhmja e Alvaro Moratas është larg Realit të Madridit. Sulmuesi i ...