Arsenali barazon me Man.United, Xhaka: Kemi 17 ndeshje pa u mundur

xhaka-arsenalManchester United dhe Arsenal janë ndalur në barazim në stadiumin “Old Trafford”.
Goli i avantazhit për djajtë e kuq u shënua në minutën e 68 të pjesës së dytë nga Juan Mata, ndërsa goli i barazimit erdhi në minutën e 89-të, nga Oliver Giroud.
Menjëherë pas ndeshjes, futbollisti shqiptar Granit Xhaka, i cili gjatë kësaj ndeshje u ndëshkua me karton të verdhë tha se ku rezultat nuk ishte ai që prisnin, por me rëndësi është që Arsenali ka 17 ndeshje që nuk humb raporton LajmiFundit.al.

“Ky nuk ishte rezultati qe prisnim, por te pakten ne kemi 17 ndeshje qe jemi te pamposhtur. Tashme te perqendrohemi ne ndeshjen e ardhshme”- shkruan Xhaka./LajmiFundit.al/

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Kombëtarja shqiptare me fanellë të re

Kombëtarja e Shqipërisë në futboll, do të ndryshojë shumë shpejt “lëkurë”. Është ...