Skandali/ Ishte pa diplomë, arrestohet dentist turk në Vlorë

Kliko per me shume info

dentisti-748x445Arrestohet një dentist turk në Vlorë pasi mendohet se nuk është i pajisur me diplomë. MËsohet se policia e Vlorës ka bërë ndalimin e një shtetasi turk i cili ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar.
Sipas policisë së Vlorës i arrestuar është Yuksel Uzer, 47 vjeç, lindur në Turqi dhe banues në Vlorë.
Njoftimi policisë:
“Autoritetet e Drejtësisë Turke kanë lëshuar një Urdhër-Arresti Ndërkombëtar, ku më datë 12.12.2008, Gjykata e Shkallës së Parë në Karapinar Turqi, e ka dënuar këtë shtetas me 2 vite e 6 muaj burg, për kryerjen e veprës penale të ushtrimit të profesionit të dentistit pa patur dokument Diplomimi, brenda shtetit Turk”
Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë për veprime të mëtejshme.

Kliko per me shume info
SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here