Ish-sulmuesi i Kombëtares së Shqipërisë arrestohet për trukim ndeshjesh

altin-rraklliZbulohet identiteti i ish-sulmuesit të Kombëtares së Shqipërisë që u përmend nga mediat austriake se ka trukuar ndeshje në Gjermani.

Burime të sigurta për newsport.al bëjnë me dije se bëhet fjalë për Altin Rrakllin, i cili tashmë është vendosur në pranga dhe po mbahet në një burg në Klagenfurt në Austri, raporton newsport.

Rraklli akuzohet se ka manipuluar tri ndeshje futbolli përmes marrëveshjeve me lojtarët e futbollit, që kanë kontribuar në sezonin 2010-2011 për një mashtrim me baste, duke ngritur fondet dhe duke vepruar si një ndërlidhës i parave (flitet për një lojë me vlerë prej më shumë se 50.000 euro).

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

E rëndë në Tiranë, një pallat përfshihet nga flakët (Foto)

Një pallatë në Tiranë është përfshirë nga flakët ditën e sotme, duke ...