Iu gjet 16 kg drogë në shtëpi, arrestohet 31-vjeçar shqiptar në Itali

UntitledNjë 31-vjeçar shqiptar u arrestua nga policia e Breshias, pasi iu gjetën në banesë rreth 16 kg lëndë narkotike.
Mediat italiane tregojnë se në banesën e 31-vjeçarit shqiptar u gjetën 4 kg kokainë e pastër dhe 12 kg marijuanë. Forcat italiane kanë gjetur edhe 2 pistoleta dhe rreth 600 municione të ndryshme.
31-vjeçari raportohet se ka qenë një person me precedentë penalë dhe u arrestua pas një hetimi të nisur pas sinjalizimeve se në banesën e tij kishte lëvizje të dyshimta.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

“Luftë dhe Paqe”, incidentet që shoqëruan ndeshjen Kukësi-Partizani

Do të meritonte titullin “Lufta dhe Paqja” nëse do të ishte roman, ...