“Kam pirë vetem 2 gota”, Policia i heq patentën shoferit të bërë “tapë”

Policia Rrugore e Tiranës gjatë fundjavës njoftoi se ka zbatuar nje plan masash për parandalimin e dhe ndëshkimin e drejtuesve që drejtojnë automjetet nën ndikimin e akoolit apo në gjendje të dehur.

Në këtë kuadër gjatë fundjavës, Policia Rrugore e Tiranës ka arrestuar 19 drejtues mjetesh në gjendje të dehur.

Si dhe ka dërguar në OASH 24 të tjerë për drejtim mjeti nën efektin e alkoolit.

Ja dialogu me policin:

Polici: Do t’i nënshtrohesh një testi alkooli

Polici: 0.24 mlg/l të ka dalë i pari, 0.23 i dyti, je në kushtet e pezullimit të lejes së drejtimit

Qytetari: Më shumë se dy gota s’kam pirë

Polici: Do ta parkosh mjetin diku sa të qetësohesh

Polici: Të pezullohet leje e drejtimit se ke kaluar normat e alkoolit të lejuar

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Grabitjet në Rinas, ja sa para u gjetën në tenxheren me presion të Admir Cerpjas

Prokuroria për Krime të Rënda që tashmë ka marrë në dorë hetimin ...