Arrestohen 2 grekë në kufirin shqiptar, u kapën me 22 kg marijuana

policia-greke16Policia ndalon dy shtetas grekë në kufirin greko-shqiptar pasi u kapën me drogë. Mësohet se policia ka bërë me shenjë shoferit 31-vjeçar të ndalonte, dhe ky i fundit nuk ka ndaluar dhe është larguar me shpejtësi. Burimet zyrtare tregojnë se gjatë përpjekjes për t’u larguar, dy personat hodhën nga makina 3 canta. Pak caste më vonë, policia arriti ta ndalonte makinën. MËsohet se policia vuri në pranga drejtuesi grek dhe pasagjerja me të njëjtën shtetësi e moshës 20-vjeçare.

Policia po ashtu raportoi se në çantat e hedhura nga makina u gjetën 21 pako me 22 kg e 340 gram marijuanë.
Gjithashtu u sekuestruan edhe 3 celularë e tre karta.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Angli, zbulohet fabrika e prodhimit të hashashit në buknerin e Ministrisë së Mbrojtjes

Sasi te konsiderueshme kanabisi janë gjetur në një ish-bunker bërthamor nëntokësor në ...