Kapet tjetër bandë droge në Itali, bien në pranga tre shqiptarë

Kliko per me shume info

rrjeti-shqiptarNjë bandë e trafikut të drogës është shkatërruar nga autoritetet e Pescaras duiten e sotme. Grupi kriminal ishte i përbërë nga 5 shqiptarë dhe 2 romë.

Të arrestuarit janë 3 shqiptarë, ndërsa kapoja e bandës dhe një shoqërues, sërish shqiptarë, janë aktualisht në kërkim nga Guardia di Finanaza.

Kliko per me shume info

Mediat italiane bëjnë të ditur se autoritetet atje kanë lëshuar 7 urdhër – arreste për 5 shqiptarë dhe 2 romët, që bënin pjesë në një organizatë të specializuar në trafikimin e kokainës dhe heroinës, tepër aktive në Pescara, por edhe në San Benedetto del Tronto.

Të arrestuarit janë bashkëshortët romë Sante Morelli, 57 – vjeç dhe Rosa Bevilacqua, 54 – vjeç, të cilët mereshin me koordinimin e shpërndarjes së drogës, si dhe shqiptarët Vilson Pepa, 32 – vjeç, Ermal Beqiraj 32 –vjeç dhe vëllai i tij Erjon 28 –vjeç.

Në aksion morën pjesë më shumë se 50 efektivë të Guardia di Finanza. Gjatë operacionit u sekuestruan rreth 3 kilogramë droga të forta dhe mbi 5 kilogramë marijuanë, si dhe 40 mijë euro ‘cash’. Banda, furnizohej në Shqipëri, Gjermani dhe Hollandë dhe përfitimet shkonin deir në 100 mijë euro në muaj.

Kliko per me shume info
SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here