Arratisje spektakolare nga burgu i sigurisë së lartë, ja plani i dy të dënuarve

arratisen-burg-londerDy shtetas të dënuar, njëri për vrasje të mbetur në tentativë dhe tjetri për vjedhje bankomatesh tashmë janë larg hekurave të qelisë.

Arratisja nga burgu i sigurisë së lartë në Londrën Veriore është bërë në bazë të një plani të denjtë për filma.

Dy të dënuarit e arratisur janë Xhejms Uhitlok dhe Metju Bejkër, 31 dhe 28 vjeç.

Ata kanë qenë shokë qelie dhe kanë përdorur prerës diamantesh për të dalë prej andej. Madje për të mos u diktuar nga kontrollet e jashtme gjatë natës ata kanë futur manekini në qelinë e tyre./LajmiFundit.al/

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Sulm terrorist, të paktën 30 persona mbeten të vdekur

Së paku 30 persona janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë lënduar ...