Ky është “armiku” kryesor që po ua zvogëlon gjoksin femrave…

Mvsuesja e re në moshë “cmend” nxënësit me gjoksin bombastikEdhe pse mund t’ju duket se nuk ka shans që të ekzistojë ndonjë lidhje midis kafesë dhe madhësisë së gjoksit lidhja ekziston gjithsesi.

Nëse ju nevojitet një arsye shtesë që të zvogëloni sasinë e kafes në organizëm kjo është një arsye e fortë.

Siç tregojnë shkencëtarët, teprica e kafeinës mund të ulë aktivitetin hormonal në trupin e femrës, që si pasojë do të ndikojë në madhësinë e gjoksit, shkruan shije.

Një hulumtim i bërë në Suedi ka zbuluar se femrat të cilat konsumojnë më shumë se tre filxhanë kafe në ditë, për 17 për qind kanë gjoks më të vogël se ato që konsumojnë më pak kafeinë.

Ndoshta ju tingëllon çmenduri, mirëpo hulumtuesit thonë që teprica e kafeinës mund të ndikojë në hormone, gjë që ndikon në madhësinë e gjoksit.

Konsumimi i tepërt i kafes mund të ketë ndikim të madh në madhësinë e gjoksit. Megjithatë, femrat të cilat pinë shumë kafe nuk duhet të frikësohen se gjoksi do t’u zhduket sa çel e mbyll sytë.

Do të zvogëlohen, por nuk do të zhduken, shpjegon autorja e hulumtimit Helena Jernstrom, për Telegraphin britanik.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Shoferi kryen 3 shkelje njëherësh, nuk gjobitet, s’do ta besoni kush është autori

Tashmë çdo ditë shoferët hasin me shkelje nga më të ndryshmet, por ...