Të shtëna me armë në aeroportin e Oklahomës në SHBA, një i vdekur

polici-amerikaneNjë person ka mbetur i vdekur në aeroportin e Oklahomës në SHBA.

Mësohet se ngjarja na ndodhur në parkingun e aeroportit ku raportohet për të shtëna me armë.

1 person ka vdekur ndërkohë dyshohet se ka edhe viktima të tjera. I gjithë aeroporti është evakuuar dhe Policia ka rrethuar zonën.

Ende nuk dihen shkaqet e këtij sulmi ndërkohë që Policia ka dy pista: Ose konflikt ose sulm terrorist.

Aeroporti vazhdon të jetë i mbyllur dhe udhëtimet janë shtyrë./LajmiFundit.al/

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

“Jetët tona janë në rrezik”, çfarë po paralajmëron Hillary Clinton

Ish Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillary Clinton i ka quajtur “lajmet e ...