Gjendet bunkeri i mbushur me armë, arrestohen 10 persona në Serbi

polic-serbe10 persona janë arrestuar nga Policia në Serbi pasi dyshohen për trafikim armësh.
Policia ka konfiskuar një arsenal armësh në veri të vendit, ndërkohë Ministri i Brendshëm i Serbisë, Nebojsha Stefanoviç, tha sot se ndërhyrjet policore janë bërë rreth qyteteve Apatin dhe Sombor.

Në bunkerin e armatimit janë konfiskuar edhe 30 kilogramë eksploziv, dhjetëra detonatorë, më se 100 granata dore, predha antitank, dy raketahedhës dhe armë gjysmë-automatike dhe municion”, ka thënë Stefanoviç.

Sipas tij, po zhvillohen hetime për të përcaktuar nëse këto armatime ishin për shitje apo jo./LajmiFundit.al/

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Gazetat serbe te alarmuara nga takimi Veseli-Trump

Gazetat kryesore në Serbi kanë botuar në ballinat e tyre fotografinë e ...