Akuzohet për armë pa leje, bie në pranga 53-vjeçari (Emri)

arme-pa-lejeArrestohet një 53-vjeçar nga policia e Tiranës pasi në në banesën e tij janë gjetur armë zjarri pa leje. MËsohet identiteti i autorit, bëhet fjalë për shtetasin Rafman Gura, banues në Tiranë.
Sipas të dhënave zyrtare, blutë e Tiranës kanë marrë informacionin në rrugë operative se 53-vjeçari kishte banesë armë zjarri pa leje dhe menjëherë, një numër i madh efektivesh kanë shkuar për kontroll ku kanë gjetur edhe një armë zjarri pushkë, model 56, e cila është sekuestruar në cilësinë e provës materiale.

Ky arrestim vjen vetëm pak ditë pasi ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri njoftoi për nisjen e operacionit në shkallë kombëtare për mbledhjen e armëve pa leje të mbetura nga hapja e depove të armëve në vitin 1997.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.