Publikoi foto me armë në “Facebook”, policia arreston shqiptarin

facebook2016Në fshatin Llashticë të Gjilanit, policia ka vënë në pranga një shqiptar me nënshtetësi norvegjeze. Arrestimi i tij erdhi menjëherë, pasi ai kishte postuar një profilin e tij në Facebook, një fotografi me armë në dorë.

Policia ka kontrolluar në shtëpinë e tij dhe ka gjetur një AK-47 me 44 fishekë të kalibrit 7.62mm. Sipas Express me urdhër të prokurorisë i dyshuari është lënë i lirë pas intervistimit.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here