I armatosur “deri në dhëmbë”, bie në pranga 31-vjecari, ja emri

pranga-irainainNjë 31-vjeçar i identifikuar si Ervis Zenelhoxha, është arrestuar në Elbasan pas një operacioni ku u zbuluan armë dhe municione.

“Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij u gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale një armë zjarri pistoletë tip ‘Zastava’ e kalibrit 7.65mm, me një krehër me 5 fishekë të kalibrit 7.65mm; një armë zjarri pistoletë tip ‘Zastava’ e kalibrit 6.55mm, me një krëhër me 5 fishekë të kalibrit 6.35 mm; 15 copë fishekë të kalibrit 7.65 mm; 32 copë fishekë model 54 të kalibrit 7.62 mm dhe një krëhër automatiku tip P.P.S model 54, kalibri 7.62mm me 20 copë fishekë”, thuhet në njoftimin e policisë.

Kliko per me shume info

Dyshohet se personi në fjalë ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes së tij, A.H., 29 vjeçe. Materialet i kaluan Prokurorisë së Elbasanit për veprat penale “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit” dhe “Dhuna në familje”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here