Apple lancon programin për shitjen e iPhone-ve të përdorur

iphoneeApple ka ofruar deri tani iPad dhe pajisje Mac me zbritje përmes programit të tyre të rifurnizimit dhe tani duket se ky program do të mbërthejë edhe telefonat më të famshëm të kompanisë.

Për momentin, një numër i konsiderueshëm i iPhone janë në dyqanet e rifurnizimit dhe pajisjet po ofrohen me një zbritje prej 15 për qind apo 110 dollarëve.

Kliko per me shume info

Për shembull, një iPhone 6S me 64GB hapësirë të brendshme është i gatshëm për 589 dollarë, zbritje kjo prej 110 dollarëve prej vlerës fillestare të shitjes.

Deri tani, Apple është duke ofruar vetëm iPhone 6S dhe iPhone 6S Plus dhe ende nuk dihet se kur programi për pajisje të përdorura do të përfshijë edhe iPhone 7.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.