Apple largon 47.300 aplikacione nga “App Store”

apple2016Sipas raportimeve, në tremujorin e kaluar, Apple ka thënë se do të fillojë të pastrojë dyqanin App Store dhe diçka e tillë tani ka filluar.

Sipas të dhënave nga ‘Sensor Tower’, numri i aplikacioneve të larguara te App Store nga Apple muajin e kaluar është rritur për 238 për qind, pra shifrat kanë arritur në 47.300.

Lojërat janë kategoria më e prekura nga ky spastrim i Apple, pasi 28 për qind e aplikacioneve të larguara vijnë nga ky seksion.

Gjiganti teknologjik ka thënë se pranon 100.000 aplikacione dhe përditësime çdo javë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Kujdes me këtë shtojcë në Google Chrome, është virus

Kërkuesit e sigurisë kanë zbuluar një virus të ri i cili po ...