Ja adresa zyrtare ku mund të aplikoni për të ikur në Kanada

kanada-pasaportKanadaja ka vendosur të pranojë mijëra emigrant nga vende të ndryshme të botes me qëllim thithjen e krahut të kualifikuar të punës por edhe rritjen e diversitetit në shoqëri.

Mësohet se rreth 300 mijë emigrant do të mund të pranohen gjatë vitit të ardhshëm duke rritur shpresat për shumë qytetarë të vendeve të tjera të botës që mendojnë se mund të kenë një të ardhme më të mirë në këtë shtet.

Kliko per me shume info

Mundësi për të aplikuar kanë edhe shtetasit shqiptar duke u filtruar nga një serë kriteresh që ky shtet ka vendosur.

LEXO EDHE:  I ati denoncon tradhtinë e gruas, vajza duke qarë: Babi të lutem mendo për ne, çfarë po thua në Tv

Kanadaja ka një popullsi prej 35 milionë banorësh, por shumica është në plakje.

Duhet treguar kujdes që secili person të gjejë programin që i përshtatet formimit dhe gjendjes së tij në mënyrë që aplikimi të ketë shanse për të qenë i vlefshëm.

KLIKONI KETU PER TE APLIKUAR

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here