Anullon koncertet dhe shtrohet në spital, reperi amerikan ka probleme mendore

westReperi Kaney West shtrohet në spital. Raportohet se reperi ka problem nervore. Mësohet se bashkëshorti i Kim Kardashian që pas grabitjes spektakolare që iu be bashkëshortes së tij në Paris, West ka shfaqur një sjellje të luhatshme. Sipas mediave të huaja një tjetër shkak përse ai është shtruar në spital është dhe  problemet në martesën me Kim. Problemet në jetën e tij janë reflektuar edhe në anulimin e të gjitha datave të koncerteve. Lajmet e fundit të mediave rozë tregojnë se reperi u shtrua në spital mbrëmjen e së hënës në Los Angeles pas një ezaurimi nervor. Mungesa e gjumit dhe problemet me bashkëshorten Kim janë shkaktarët e probleme të reperit amerikan. Ai është shtuar në al Ronald Reagan UCLA Medical Center. Sipas disa thashethemeve gjatë transportit për në spital, Kanye Ëest ka pasur shpërthimi të fuqishme, aq sa disa infermierë njoftuan dhe policinë nga frika.

Menjëherë pas lajmin të shtrimit në spital, reagoi dhe stafi i këngëtarit, të cilët duke mohuan se gjendja e tij është shkaktuar nga përdorimi i tepërt i alkoolit apo i drogërave. Për këtë ka reaguar dhe vjersha e këngëtarit, Kris Jenner e cila ka thënë është thjesht shumë i lodhur.

Kliko per me shume info

Mbrëmjen e së shtunës në koncertin e tij, ylli i repit shfryu mllefin e madh ndaj Facebook, kolegut të tij Jay Z e Hillary Clinton. Ai madje shkoi me tej kur tha se Beyonce do të pranojë të këndojë në “shoë”-n e MTV Aëards vetëm nëse do të marrë çmimin “Videoja e vitit”.

Megjithatë shpërthimet emocionale e ndjekin hap pas hapi Kanye Ëest. Në një koncert në Ooakland në 22 tetor ai deklaroi se edhe çmimet Grammy janë të manipuluara.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.