Bombardimet intensive në Alepo, vriten 6 persona

alepo-siriAktivistët e opozitës në Siri kanë njoftuar për bombardime të mëdha në pjesën e rrethuar të qytetit të Alepos, duke theksuar se të paktën 6 persona janë vrarë. Observatori për të Drejtat e Njeriut, me seli në Britani, tha se aeroplanët dhe artileria e qeverisë së Sirisë kanë goditur më shumë se 20 vende në lindje të Alepos, me ç’rast janë vrarë gjashtë persona, ka njoftuar “Reuters”.

Një tjetër organizatë në Alepo tha se 15 njerëz, përfshirë edhe fëmijë, janë vrarë në dhunën që shpërtheu të shtunën në qytetin e dytë më të madh në Siri.

Dita e shtunë ishte dita e katërt e rifillimit të sulmeve të avionëve sirianë në rajonet e Alepos lindore, një enklavë prej rreth 275 mijë njerëzish, që kontrollohet nga rebelët.REL

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Trump ‘’shokon’’, përjashton BBC e CNN nga konferenca në Shtëpinë e Bardhë

Një ngjarje  shokuese ka ndodhur në SHBA, pikërisht në Shtëpinë e Bardhë, ...