Albani dhe Miriami urim të veçantë për Shqipërinë dhe Amelin

alban-miriamiNjë ditë e vecantë për Shqipërinë dhe për ciftin Miriam Cani dhe Alban Skënderaj. Ata kanë zgjedhur një mënyrë të veçantë për të uruar sot në këtë ditë festash. Festa e flamurit dhe 1 vjetori i lindjes së vajzës së tyre. Në rrjetet sociale, Albani dhe Miriami, kanë postuar foton e tyre familjare me urimin për të voglën dhe për të gjithë shqiptarët.

‘Gëzuar Ameli! Gëzuar Shqipëri!’ – shkruan Albani.
Ndërsa, Miriami shkruan: 1 vit kaloi sikur të ishte 1 ditë dhe ende kur të shoh, nuk më besohet që je e vërtetë! Ameli, të dua në çdo rrahje të zemrës sime. Ato rrahje që vetëm ti i ke ndjerë e dëgjuar brenda meje. Gëzuar Ditëlindjen drita ime! Ti dhe babi yt jeni motivi që çdo mëngjes më bën të hap sytë. “Do ju dua në çdo jetë, jeni parajsa që më pret …” Gëzuar Shqipëria ime për plot 104 vite Pavarësi! Sot është dita më e bukur e vitit!”,

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.