Aksidenti tragjik në autostradën Tiranë-Durrës, policia: Pse ndodhi

3
Kliko per me shume info

tirane-durresNjë aksident me pasojë vdekjen e një personi ndodhi një ditë më parë në autostradën Tiranë-Durrës.

Viktima është një punonjës i mirëmbajtjes së ketij aksi rrugor Tiranë-Durrës, i cili ishte duke punuar kur është goditur nga një makinë tip “Mercedes-Benz” shkruan LajmiFundit.al.

Mirëpo hetimet nxorrën në pah që punonjësit kanë qenë duke bërë punime në autostradë pa marrë masat mbrojtëse, duke mos vendosur sinjalistikat rrugore për mbrojtjen e punonjësve.

Sot Policia njofton se ka arrestuar në flagrancë shtetasin Abas Ndregjoni, 62 vjeç, banues në Tiranë, i cili është përgjegjësi i objektit të firmës.
Teksa janë proçeduar në gjendje të lirë shtetasit:

– F. D., 64 vjeç, banues në Tiranë, me detyrë Drejtues Teknik i firmës (Neni 289).

– XH. N, 47, vjeç, banues në Tiranë, pronar i firmës (Neni 289).

Arrestimi i këtij shtetasi dhe procedimi në gjendie të lirë i dy shtetasve të tjerë, u bë pasi më datë 15.11.2016, Abas Ndregjoni sëbashku me punëtorët e firmës ka qënë duke kryer punime në Superstradën Durrës-Tiranë, pa marrë masat mbrojtëse, duke mos vendosur sinjalistikë rrugore për mbrojtjen e punëtorëve në rrugë, e si shkak i kësaj ka ndodhur aksidentimi me pasojë vdekjen e njërit prej punëtorëve, të shtetasit Hasan Fjolla, nga automjeti i markës “Mercedes Benz”, që drejtohej nga shtetasi Ismet Neziraj, 51 vjeç, banues në Malësi të Madhe, i cili gjithashtu është arrestuar në flagrancë (Neni 290/3).

Materialet i’u kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprat penale “Shkelja e rregullave të mbrojtjes në punë” dhe “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor”, parashikuar nga Nenet 289 dhe 290/3 të Kodit Penal./LajmiFundit.al/

Kliko per me shume info
Kliko per me shume info
Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here