Aksidentohet autobuzi i linjës Shkozë-Qendër

aksident-tiraneNjë aksident është regjistruar në Tiranë. Mësohet se autobuzi i linjës Shkozë-Qendër, duke plagosur një kombësor. Ngjarja mësohet se ka ndodhur në Bulevardin ‘Zhan D’Ark’, te Ministria e Jashtme. Të dhënat parparake tregojnë se këmbësori, rreth 20 vjeç, identiteti i të cilit nuk dihet ende ishte duke kaluar rrugën kur është përplasur nga mjeti me targa TR7122U. Ndërkohë, shoferi me inicialet A.K deklaroi se semafori ishte jeshil, ndërsa ishte këmbësori ai që i preu rrugën, dhe iu hodh në xham. Bëhet e ditur se i riu ka marrë dëmtime në kokë ndërsa ndodhet në spitalin e Traumës për mjekim. Deri më tani nuk dihen rrethanat e këtij aksidenti, ndërsa policia vijon hetimet për zbardhjen e shkaqeve.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Grabitja e 3.2 milionë USD në rrugën e Rinasit, Apeli lë në burg tre policët privatë

Gykata e Apelit ka lënë në burg tre efektivët e policisë private ...