Aksidenti ku vdiq fituesi i X-Factor, rebelohet qytetarja: Kishte gjysmë ore pa semaforë

aksidenti-motorAksidenti ku humben jeten dy te rinj mbremjen e djeshme ne Tirane ka mbushur me dhimbje familjaret e tyre por edhe qytetaret.
Nderkohe qe eshte thene se ngjarja pati si shkak perpjekjen e te rinjve per te ngritur motorrin ne gomen e pare, qytetare te ndryshem kane shprehur mendimin e tyre kritik ne lidhje me shkaqet e ngjarjes.
Aksidenti me motor në Tiranë, ja kush është këngëtari që humbi jetënPasi ripublikon nje artikull ne lidhje me ngjarjen, nje qytetare shkryan:
Nga shpejtesia apo ngaqë per 30 min s`kishte drita e as semaforë e as policë nëpër kryqëzime që nga pallati me shigjeta e deri ne qendër të kryeqytetit….

Kryeqytet ku ne 1/4 e tij duhet te ecje me dritat e gjata ndezur.

Kliko per me shume info

Këngëtari Ergi Dini 22 vjeç, fitues i X Factor 2014, dhe miku i tij Kejdi Halili 21 vjeç, djali i pedagoges dhe gazetares Erenestina Halili u aksidentuan në bulevardin “Bajram Curri”, pranë urës së “Bllokut”, pasi motori me të cilin po udhëtonin humbi drejtimin duke u rrëzuar në asfalt.

Nga rrëzimi drejtuesi i motorit me targa “AP 105” dhe pasagjeri morën plagë të rënda dhe u dërguan menjëherë në QSUT në gjendje të rëndë shëndetësore, por nuk mbijetuan.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here