Aksidente të frikshme në mes të Tiranës? Policia: Ja e vërteta

aksident-tiraneNjë fushatë sensibilizuese është zhvilluar sot nga Policia e Shtetit në kuadër të Ditës Botërore të Përkujtimit të Viktimave në Aksidentet Rrugore.

Policia po përpiqet që të sensibilizojë shoferët të zbatojnë rregullat e qarkullimit rrugor në vend raporton LajmiFundit.al.

Në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” në Tiranë janë rindërtuar disa skena aksidentesh me qëllim ndërgjegjësimin e drejtuesve të mjeteve.
Poashtu Policia kërkon që në orën 12:00 të ndalojnë makinat dhe të mbajnë 1 minutë heshtje për viktimat e aksidenteve./LajmiFundit.al/

Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

droga-kamion

Kamioni me 700 kg drogë në portin e Durrësit, arrestohet pronari i tretë

Ndalohet nga policia pronari i kamionit në cilin u sekuestruan 190 kg ...