FOTO/ Aksident në aksin Vlorë-Fier, makina kthehet përmbys, 1 i plagosur

vlore-aksidentNjë 36-vjeçar, banues në Vlorë, ka mbetur i lënduar gjatë mesditës së sotme në autostradën Vlorë-Fier.

Ngjarja ndodhi rreth orës 15:30 pranë fabrikës së kripës.

I lënduari me iniciale R.Z, udhëtonte me një automjet tip “Volskwagen-Polo” me targë AA 013 HI dhe sipas policisë është përplasur me trafik-ndarësen.

Ai është dërguar menjëherë në Spitalin e Vlorës për ndihmë mjekësore.

Grupi hetimor ndodhet në vendin e ngjarjes për sqarimin e rrethanave dhe për kryerjen e veprime të mëtejshme proceduriale

Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

policia-rrugore

Automjeti del nga rruga dhe përfundon në greminë, 1 i vdekur e 3 të plagosur

Një person ka vdekur dhe tre të tjerë janë plagosur në një ...