Aksident tragjik në SHBA, humbin jetën 6 fëmijë(Foto)

aksident-shbaNjë aksident i rëndë ka ndodhur në Tennessee, SHBA. MËsohet se kanë mbetur të vdekur gjashtë fëmijë. Të dhënat tregojnë se autobuzi i tyre i shkollës humbi kontrollin dhe u përplas me një pemë. Si pasojë humbën jetën 6 fëmijë dhe 23 të tjerë mbetën të plagosur.
Burimet e para tregojnë se në momentin e përplasjes në autobus ndodheshin 35 fëmijë, nga mosha pesë vjeç deri në dhjetë vjeç. Shkaku mendohet të jetë shpejtësia tej normave me të cilën drejtonte mjetin.

LEXO EDHE:  Skandal në Itali, edukatorja godet me pantofla fëmijën, e bëri edhe 45 herë të tjera

Shoferi nuk arriti në kohë të devijonte atë por u përplas me pemën. Pesë prej viktimave humbën jetën pasi u transportuan në spital, ndërsa një tjetër vdiq në vend.

Kliko per me shume info

24-vjecar Johnthony Ëalker, i cili u arrestua menjëherë do të përballet me disa akuza, përfshirë atë të vrasjes, të sjelljes së papërgjegjshme dhe të drejtimit të mjetit në mënyrë të rrezikshme.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here