Aksident i frikshëm me motoçikleta në garën e Suzuka

Aksident i tmerrshëm në garën me motoçikleta në “All Japan” në Suzuka. Një prej garuesve ka humbur kontrollin dhe më pas përplasjet kanë ndodhur njëra pas tjetrës.

Pavarësisht se ky aksident nuk pati pasoja të rënda, një prej motoçiklistëve mbeti i plagosur.

Watanabe është në spital, por është i vetëdijshëm dhe jashtë rrezikut për jetën. E gjithë kjo ka ndodhur në xhiron e parë të raundit të dytë.

Pas këtij aksidenti gara u ndërpre.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Zbulohet data e miqësores së radhës për Kombëtaren shqiptare

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur akordin për ndeshjen miqësore për datën ...