Aksident i frikshëm në autostradë, përfshihen 56 makina

kine-aksidentNjë aksident masiv ku janë përfshirë 56 makina ka ndodhur në një autostradë në verilindje të Kinës.

Mësohet se shkaqet e aksidentit kanë qenë kushtet e këqija atmosferike dhe mjegulla.

Si pasojë e përplasjes, 17 përsona kanë humbur jetën dhe të paktën 37 të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Në aksident u përfshinë 56 automjete dhe fotot e publikuara nga CNN, tregojnë një grumbull të madh makinash njëra mbi tjetrën, me një skenë që të përngjan gati e pabesueshme./LajmiFundit.al/

 

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

“Jetët tona janë në rrezik”, çfarë po paralajmëron Hillary Clinton

Ish Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillary Clinton i ka quajtur “lajmet e ...