Makina del nga rruga në Librazhd, humb jetën një grua

aksidenti-kosoveAksidentet rrugore marrin jetë njerëzish. Policia ben me dije se një grua ka humbur jetën, në ditën e dytë të qëndrimit në spital.

Të shtunën pasdite, Sefer Gëzhilli, 53 vjeç, duke drejtuar një kamion tip “Benz”, me targa AA 821 GP, ka dalë nga rruga.

Kliko per me shume info

Aksidenti ka ndodhur në vendin e quajtur “Pishat”, në aksin Librazhd- Steblevë. Në kamion si pasagjer ishin dhe një çift.

LEXO EDHE:  Lushnja, qyteti mes plehrave

Nga aksidenti u plagosën rëndë të dy bashkëshortët, ndërsa dy ditë më pas gruaja 60-vjeçare me inicialet N.B ndërroi jetë nga plagët e marra.

Për aksidentin policia ka arrestuar drejtuesin Sefer Gëzhilli, i cili akuzohet për shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here