Aksident automobilistik në aksin Fushë-Krujë- Milot, dy persona të plagosur rëndë

tirane-policiaNjë aksident shkak terrenit të lagësht dhe shpejtësisë rrezikoi jetën e dy personave mëngjesit të sotëm. Bëhet fjalë për përplasjen e dy automjeteve në afërsi të fshatit Luz në aksin rrugor Fushë Krujë-Milot, ku si pasojë dy persona janë plagosur rëndë.
MËsohet se në aksident janë përfshirë një mjet tip Toyota me targa AA 995 GG dhe një mjet tip Benz me targa TR 9317 L.

Policia ka mbërritur në vendngjarje dhe po heton për të mësuar shkaqet e aksidentit, ndërkohë që dy të plagosurit janë nisur me urgjencë drejt Spitalit të Traumës në Tiranë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Aksident i rëndë në Gjirokastër, makina del nga rruga, vdesin dy te rinj

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Gjirokastër gjatë natës, ku për ...