U marrin 26 mijë € afganëve për t’i kaluar në Kakavijë, arrestohen 2 shqiptarë

6
Kliko per me shume info

dogane-kakavijeDy persona janë arrestuar në flagrancë, pasi po kalonin tej kufirit 26 shtetas afganë. Mbi Lorjan Grembin, 28 vjeç dhe Laert Grembin, 33 vjeç , të dy banues në Patos, Fier, rëndon akuza e “Dhënies së ndihmës për kalim të paligjshëm të kufirit” dhe “Kalimit të paligjshëm të kufirit”.

Policia e Gjirokastrës bën me dije se në datë 18.11.2016, rreth orës 23:30, nga shërbimet e policisë kufitare Kakavijë, në vendin e quajtur “Argjinatura e lumit Drino” u bë e mundur kapja e 26 shtetasve të huaj dhe dy shtetasve shqiptarë.

Shtetasit e arrestuar kryenin funksionin e udhërrëfyesit, kundrejt shpërblimit 1000 euro për person.

Materialet në ngarkim të këtyre shtetasve i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër, për ndjekje të mëtejshme ligjore.

Kliko per me shume info
Kliko per me shume info
Kliko per me shume info
SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here