Adoleshentja vlonjate “i bashkohet” ISIS: Më pëlqen të vras njerëz

sms-teeTerroristët e Shtetit Islamik të ISIS, po kthehen gjithnjë e më tepër në një problem global por edhe social.

Kjo pasi janë të shumtë të rinjtë dhe adoleshentët që e shohin këtë si “trend” të cilit duan t’i bashkohen.

Rasti i fundit është i një 17-vjeçareje nga Vlora e cila ka shprehur në rrjetet sociale dëshirën e saj për të lënë shkollën dhe për të ju bashkuar ISIS.

Mesazhi i adoleshentes është bërë publik nga Jeta Osh Qef, dhe ka marrë shumë reagime në rrjetet sociale.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

E pabesueshme/ Gruaja kryen lindjen e saj për 3 minuta dhe pa asnjë dhimbje(Foto)

Një grua nga Anglia ka përjetuar një situatë shumë të pabesueshme. Bëhet ...