Gjenden 95 kg drogë e 1100 rrënjë kanabisi në Përmet, arratisen autorët

kanabis-punishtePërmet, vijojnë operacionet anti-cannabis të zhvilluara nga Drejtoria Vendore e Policisë Gjirokastër për evidentimin dhe goditjen e vendmagazinimeve të bimëve narkotike.

Një tjetër operacion është zhvilluar nga Drejtoria Vendore e Policisë Gjirokastër në bashkëpunim me SH.Ç.B.A dhe Komisariatin e Policisë Përmet.

Evidentohet dy kapanonë të vegjël që shërbenin për tharje të bimëve narkotike.

Sekuestrohen 95 kg lëndë narkotike Cannabis Sativa. Asgjësohen 1100 bimë narkotike në proces tharjeje.

Operacioni u zhvillua në pyllin e fshatit Kreshovë, të Njësisë Administrative Petran, bashkia Përmet.

Gjatë operacionit u evidentuan dy kapanonë të vegjël të mbuluar me plasmas, ku brenda tyre u gjetën të varura për t’u tharë 1100 bimë narkotike.

Gjithashtu u gjetën dhe u sekuestruan dhe 11 thasë të mbushur me boçe të bimëve narkotike me peshë 95 kg Cannabis Sativa.

Bimët u asgjesuan në vend me anë të djegies. Policia e Përmetit mbi bazën e informacioneve të marra në rrugë operative po punon për kapjen e dy shtetasve banorë të asaj zone si autorë të dyshuar të kësaj ngjarje.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Dhunohen motrat binjake në Fier, PD: Morën pjesë në protestë në Tiranë

Dy motra binjake banuese në Fier pretendohet se janë rrahur disa minuta ...