Në kërkim që prej vitit 2000, mediat greke: Shqiptari kreu dy vrasje

pranga-irainainPolicia greke arreston një 52-vjeçar shqiptar pasi u akuzua për vrasjen e dy personave. Mediat greke shkruajnë se shtetasi shqiptar akuzohet për vrasjen e dy bashkëatdhetarëve të tij në Shqipëri në vitin 2000. Që prej 16 vitesh, 52 vjecari ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet shqiptare, dhe arrestimi i tij u bë sot në Messinia nga policia e Kalamatës. Nuk bëhet i ditur identiteti i shqiptarit, por mbi të rëndon akuza e vrasjes me dashje dhe armëmbajtjes pa leje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here