Iu gjet 116 kg kanabis, bie në pranga 46-vjeçari nga Gjirokastra, një tjetër në kërkim

untitledArrestohet nga policia e Gjirokastrës një 46-vjeçar pasi u është gjetur kanabis në banesë. Ndërkohë të blutë e këtij qteti kanë shpallur një tjetër në kërkim. Mësohet se gjatë një kontrolli të ushtruar në shtëpinë e Ilir Jeminit, pas informacioneve të marra në rrugë operative, policia ka gjetur një qese plastike me lëndë të dyshuar narkotike Cannabis Sativa, me peshë rreth 6 kg. Gjithashtu, po në lagjen “Zinxhira”, nga kontrolli i ushtuar në afërsi të banesës së shtetasit E.J, u gjetën 12 thasë me lëndë të dyshuara narkotike Cannabis Sativa, me peshë totale 110 kg.
Shpallet në kërkim nga policia shtetasi E.J, duke punuar ndërkohë për kapjen e tij.

 

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

“Luftë dhe Paqe”, incidentet që shoqëruan ndeshjen Kukësi-Partizani

Do të meritonte titullin “Lufta dhe Paqja” nëse do të ishte roman, ...