Prekëse/ 17-vjeçari rrëfen: ‘’U martova me të sepse…’’(Foto)

adoleshentet-martohenNjë histori e trishtë ka prekur të gjithë përdoruesit e internetit e më shumë. Bëhet fjalë për dy adoleshentë, përkatësisht të moshës 17-vjecare të cilët lidhën dashurinë e tyre në martesë. Arsyeja sepse vajza është e sëmurë dhe pak muaj jetë i kanë mbetur. Callum Firks, 17 vjec, iu gjunjëzua dashurisë së tij të parë, Amber Snailham, gjithashtu 17 vjece, kur mësoi se ajo vuante nga kanceri në tru dhe kishte vetëm disa muaj për të jetuar. Ceremonia u mbajt në kishën St Peter në Bishopsëorth. Familjet dhe miqtë vendosën të organizonin një dasmë të madhe në vetëm disa javë dhe mblodhën më shumë se 6 mijë paund në fondacionin e krijuar online për të financuar ditën e madhe.
Familja fillimisht vendosi një objektiv modest prej 1 mijë paund në fondacion në faqen online GoFundMe për të mbuluar shpenzimet e dasmës por ata u shokuan kur panë se qindra fondacione “përmbytën” llogarinë për të plotësuar dëshirën e adoleshentëve.

LEXO EDHE:  Nëse e keni marrë patentën me lekë, këtë teknikë duhet ta fiksoni mirë

Kliko per me shume info

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here