Zyrtare, trajneri lë Rooneyn jashtë, ky është kapiteni i ri i Anglisë

Kliko per me shume info

kapiteni-angliMesfushori i Liverpoolit, Jordan Henderson do të jetë kapiten i Anglisë në ndeshjen kundër Sllovenisë në kualifikimet për Kupën e Botës.

Wayne Rooney është kapiteni i parë i Anglisë, por ai është lënë jashtë nga trajneri Gareth Southgate.

Kliko per me shume info

“Jam i impresionuar nga Henderson. Ai është kapiten i një skuadre të madhe në Angli dhe është bërë një nga lojtarët më të mirë në futbollin anglez, tha Southgate.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.