Zjarr masiv në një spital, ja bilanci tragjik i viktimave

Kliko per me shume info

zjarriiGjashtë persona e kanë humbur jetën, ndërsa qindra të tjerë janë evakuuar pas një zjarr të madh që e ka kapluar një spital në jug të Malajzisë, njoftojnë zyrtarët.

Shtatë persona janë ngujuar nga zjarri në katin e dytë të ndërtesës së spitalit në njësinë e kujdesit intensiv, njofton Departamenti i Zjarrit dhe Shpëtimit i Malajzisë, transmeton Express.

Kliko per me shume info

Zjarri ka ndodhur në spitalin “Sultanah Aminha” në Johor Kahru, i cili gjendet në kufi me Singaporin.

Vetëm një person është shpëtuar nga ky zjarr.

Nuk është e qartë se çka e ka shkaktuar zjarrin, dhe nëse të vdekurin ishin pacientë apo staf i spitalit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.