Familja shqiptare i shpëton tragjedisë, 7 anëtarët hidhen nga pallati pas zjarrit

zjarrfikesNjë ngjarje e rëndë për pak sa nuk është shndërruar në tragjedi për familjen shqiptare. Zjarri ka përfshirë banesën e tyre në Rimini të Italisë, por fatmirësisht 7 anëtarët e familjes shqiptare kanë shpëtuar mrekullisht.

Zjarri ka përfshirë menjëherë gjithë banesën, duke detyruar shqiptarët të hidheshin nga kati i dytë.

Kliko per me shume info

Të plagosur kanë mbetur dy prindërit, si dhe katër fëmijët, mes tyre djali i vogël vetëm 3 muaj. Gjithashtu në banesë, kur ka rënë zjarri, ka qenë edhe vëllai i kryefamiljarit shqiptar.

LEXO EDHE:  Zjarr në fabrikën e përpunimit të mbetjeve plastike në Kashar

Fqinjët, në një përpjekje për t’i ndihmuar kishin vendosur në tokë disa dyshekë, për të zbutur rënien. Paraprakisht dyshohet se zjarri në katin e parë mund të jetë i qëllimshëm.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here