Zidane shokon, ja kë lojtar lë jashtë Topit të Artë

UntitledNjë ndër evenimentet më të përfolura  në fushën e futbollit ndër vite është gara për topin e  artë. Lojtarë, trajner ose njerëz që merren me këtë sport nuk ngurojnë të japin mendimet e tyre ose të shprehin dëshirën për fituesin. Pjesë në këtë ‘’tufë’’ ka marrë pjesë dhe tekniku i Realit të MAdritit, fenomeni Zidane, i cili ka dhënë mendimin e tij.

 

Kliko per me shume info

Francezi nuk ka fare paqartësi dhe sipas tij do të jetë e pakuptimt nëse trofeun prestigjoz individual do ta marrë dikush tjetër përveç Kristiano Ronaldos. “Nëse shikoni rrjedhën e vitit dhe shikoni se çfarë ka arritur Cristiano, është e jashtëzakonshme. Për mua ka vetëm një fitues dhe ai është Ronaldo”, u shpreh Zizu.

 

Rivali më i madh në këtë garë për portugezin është Antonio Grizman pavarësisht se akoma nuk është shpallur treshja finaliste. Për më shumë duke qenë edhe bashkkombas, nuk kuptohet pse Zidan nuk e përfshin Grizman si një kandidat potencial.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here